Nga Dardan Doçi: Metamorfoza e Edvin Kristaq Ramës!

Aktualitet

” E mora nga parisi me thonje te pa prere , te pa lare ku vidhte dhe shiste ikona dhe e solla ne tirane duke e ber minister”- Keshtu do shprehej Fatos Nanon per Edi ramen! Edi rama I mbeshtetur nga forcat me te erreta te shoqerise ( si brenda dhe jasht vendi ) arriti te behet kryeminister pas zgjedhjeve te 2013 dhe me te erdhur ne pushtet, gjeja e pare qe beri ishte kapja e policise se shtetit duke shkarkuar te gjithe linjen komanduse te policise , Shkarkoi ata oficer policie qe kishin realizuar te gjitha detyrat qe kerkoheshin dhe ishin vendosur si kusht per antarsimin e shqiperis ne NATO , liberalizimin e vizave. Kishin goditur te gjitha grupet kriminale te Strukturuara me te cilat komunistet moren pushtetin ne 97 ashtu sic dine ata me revulucjon bolshevik.

Keta oficer te ndershem dhe te perkushtuar u zevendesuan me ish komisaret politik, me polic te liruar per korrupsjon dhe trafiqe, me besnik te rilindjes qe ishin gati te zbatonin verberisht cdo urrdher politik qe ju jepej, por jo ligjin . Si minister I ketyre u zgjodh Sajmir Tahiri dhe cunat filluan nga puna duke e kthyer policine e shtetit ne nje koperative buqesore qe kultivonte kanabis e cila ne 2016 sipas fotografimeve italjane kishte mbjell 219 mije hektar kanabis ne te gjithe Shqiperine ( qe mos tju lodh me detaje teknike te gjithe e dime se kjo siperfaqje nuk mund te mbillet pa bashkpunimin e policise dhe nuk ka drejtor policie qe mund te marri iniciativa te tilla pa mbrojtje politike) po te bejme nje llogari te thjeshte duke u nisur nga kjo siperfaqje dalin miliarda euro perfitime .

” Te gjithe bertasin ujku ujku cakalli ben kerdine”. Per her te pare ne historine e shqiperise ne Xibrake u zbulua dhe u godit nga sherbimet partnere nje fabrik kokaine, u godit nje ngarkese me 250 kg kokaine dhe sot po nga sherbimet partnere, ne Durres kapet nje ngarkes me 613 kg kokaine. Keto shifra jane te frikshme. Edi Rama e ka kthyer Shqiperine ne nje NARKO RREPUPLIK qe po te flasim me nje gjuhe pak me teknike I bie qe : Kur grupet e stresuar kriminale bashkpunojne me politiken quhet MAFIE. Dhe ju garantoj se MAFIA shtet e sotme eshte me e rrezikshme se partia shtet e djeshme. “Ndiq parate” do thoshte xhovani Falkone n.q.s do te shkosh tek kokat e mafies.

Roberto Savjani nje gazetar I denuar me vdekje nga mafja italiane ne krye te hiearkise se mafies do vendoste “BETONIN” sipas tij per nje Mafioz kulmi I karrjeres eshte “BETONI”. Jo rastesisht sot pasi Rilindja ka 5 vite ne pushtet ne Tirane po na mbijne kulla qe jane jashte cdo standarti arkitekturor, jashte cdo standarti demokrafik ekonomik  e shkojme deri aty sa kemi stadium me kulle, gjera te pa para dhe degjuar ne asnje vend te botes. Rilindja me ne krye Edvinin dhe lali PLEHUN kane arritur ate qe ne boten e krimit do ti kishte zili dhe vete TOTORINO. Se desh harrova, arritjet e policise se rilindjes : Rripin e sigurimit. Asnje shqiptar luk leviz me pa rrip sigurimi :BRAVO CUNA”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?