Alimani/ Media vetting.

Aktualitet

Ky mashkull qe ben analistin ne mediat e Narkoshtetit prej shume vitesh se bashku me vellain e tij Mentorin quhet Shpetim Nazarko.Shemtia e tij fiziologjike korrelon harmonishem me shemtine intelektuale.Ai eshte nje djale stani nga bjeshket permbi Barmash te Kolonjes krejt i pashkolliar qe ne rinine e hereshme mori rrugen e mergimit.U vendos ne Gjermani dhe punoi si argat ne nje shtypshkronnje.

Pronarja nje 68 vjecare vejushe u lidh me djaloshin e bindur ersekar dhe se bashku vendosen te ngrene nje biznis ne Shqiperi si dhe nje gazete.Djaloshi filloi me parate e plakes te frekuentoje hotele te shtrenjta e rrethe “intelektuale”fale kusheririt te tij Ylli Rakipi nje tjeter ekzemplari te mediaoligarkise.Plaka gjermane e peshtyu ne fytyre ne mes hotel Rognerit dhe i nderpreu financimet.

Por tashme kjo familje e vobeket ishte kamur nga vjedhja e plakes Narthmouth dhe kishte investuar per tu radhitur ne rrethin e preverseve mediatike.Ketu vazhdon edhe sot dhe tash 23 vite ushqehet bashke me te vellain eunuk Mentor Nazarko vetem duke share Sali Berishen!

Fotografia e Guxim Alimani

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?