Çollaku/ Ministri i Jashtëm e pranon. Partnerët strategjikë të alarmuar nga prania e një individi të akuzuar si agjent shërbimesh të huaja

Aktualitet

Ministri i Jashtem e pranon…
Partneret strategjike te alarmuar nga prania e nje individi te akuzuar si agjent sherbimesh te huaja,ne grupin negociator me Greqine !!!

Per sqarim: Gjate seances komisionit te jashtem Ditmir Bushati,pohoi se partneret strategjike kane shkuar ne zyren e tij te alarmuar per individin e akuzuar si agjent sherbimesh te huaja.
Akuzen dhe pretendimin se ka nje agjent te huaj ne grup negociator e ka ngritur media dhe deputete te opozites.
Logjikisht do te bente sens qe partneret “alarmin” tia adresonin medias dhe opozites ,pasi keto referonne faktin. Ndersa partneret shkojne dhe kerkojne “llogari” ne alarm te zyra e Ministrit.

Kaq mjafton per te kuptuar ku qendron shqetesimi i partnereve.
Shqetesimi nuk eshte te akuzat,por te papergjegjshmeria e Ministrit te Jashtem qe perfshin ne grup negociator individe te dyshuar si agjente sherbimesh te huaja.

Ne kete rast naiviteti i Ministrit te Jashtem i sherben ceshtjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?