Zbulohen emrat e negociatorëve shqiptarë për detin

Aktualitet

Media ka bërë publike disa nga emrat e grupit negociator shqiptar që do të hyjë në bisedime zyrtare me Greqinë për të përgatitur marrëveshjen e kufirit detar mes dy vendeve.

Ylber Dogjani, Komandant i Flotës Detare

Artur Meçollari nga Ministria e Mbrojtjes

Qirjako Qirko, ambasador në Britaninë e Madhe

Aida Hajna, Zv.Drejtore e Policisë Shtetit

Arsen Mullai

Viktor Doda

Ardian Bylyku, Drejtor i Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore

Armand Skapi nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme

Luan Përzhita, Instituti i Arkeologjisë

Ferdi Hysi, Instituti i Gjeografisë

Lorenc Çela nga Instituti i Gjeohapësirës

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?