Shoqata “Çamëria” proteston para Ambasadës greke. Foto

Aktualitet

Sot paradite, Shoqata “Çamëria” proteston para Ambasadës greke, në kuadër të kundërshtimit të marrëveshjes mes Greqisë dhe Shqipërisë, sipas tyre cilësohet një marrëveshje që cënon të drejtat dhe interesat kombëtare.

Kryetari i PDIU-së,Shpëtimi Idrizi foli qartësisht kundër marrëveshjes sepse ajo nuk ka asnjë pikë për të drejtat e çamëve dhe pronat e tyre që janë vjedhur nga grekët.

Si ka mundësi- tha Idrizi- që ministri i jashtëm dhe kryeministri shqiptar nuk kanë folur dhe kërkuar asnjë pikë për Çamërinë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?