Guxim Alimani/ Princ Leka-Projekt i së ardhmes kombëtare!

Aktualitet

-25 vite te shkuara kur braktisa RTSH, ju bashkova projetit te monarkisteve dhe fillova permes gazetes se OKLL “Atdheu”te proklamoj idene e Mbreterise dhe te NMT Leka I te gjithe me shperfillen dhe me quajten nje Candide te çmendur volterian.Por pak kohe me pas ne Shqiperi mberriti Oborri Mbreteror Shqiptar dhe bash Skender Zogu nip i Mbretit Zog dhe princi Tati Kryeziu Kosova,nip i Mbretit.

Me 19 Nentor 1993 prita ne Rinas vete burrin me te nalte ne mendje e trup,ne fisnikeri e atdhetari Leka l.Kur kerkonim Referendum a rikthim te Familjes Mbreterore te paçliruarit nga dogmat e tabute me thoshin se je utopik.Por ja qe ndodhen!Tani aspak ne fryme sufiste te Saadedin Al Xhabavi te cilit dhe i lutem e i besoj(Sadiut) por pas nje analize te ftohte dhe informacionit te sakte dua tju bej me dije se ne kete situate nacionale per te gjithe kombin tone ka vetem nje projekt dhe nje zgjidhje.

Ky eshte nje projekt anglo-sakson i cili ka ne qender Princ Leken.Implementimi do jete i afert dhe modalitetet jane ne perfundim.

Fotografia e Guxim Alimani
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?