Një tjetër skandal në Bashkinë e Tiranës.

Aktualitet

Sot nje grup prinderish na kane kontaktuar.
Shqetesimi eshte i pabesueshem por i vertete.
Prindet ankohen se ne kopshtet publike,qe administrohen nga Bashkia Tirane,kuota ushqimore per femijet eshte reduktuar ndjeshem.
Nga menuja ushqimore jane hequr produketet ushqimore kryesore. 
Femijet nuk konsumojne ushqimin. Femijet kthehen ne shtepi te uritur dhe te paushqyer.

Askush nuk mund te imagjinonte nje ngjarje te tille.
Bashkia e Tiranes nuk mund te detyroje diete per femijet e moshave 5-10 vjec.
Kjo ose eshte nje Idiotesi Totale,ose eshte nje akt kriminal.

Idiote eshte ideja qe te detyrosh femijet te ruajne linjat duke i detyruar te konsumojne vetem barishte e zarzavatw.
Kriminale eshte nese me reduktimin e kuotes ushqimore te femijeve..dikush ose disa fusin duart ne fondet te dedikuara per ushqimin e femijve te kopshte e cerdhe te dedikuara ne buxhetin e vitit te miratuar me vendim te Keshillit Bashkiak.

Bashkia e Tiranes qe harxhon 2.5 milion euro per Palma e Pisha…nuk mund te nxjerre kete harxhim duke reduktuar kuotat ushqimore te femijeve me kopshte e cerdhe.

Fotografia e Kreshnik Çollaku
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?