Qepa e kuqe në gojë ndalon dhimbjen e dhëmbit

Shendet

Nëse keni dhimbje të dhëmbëve, vendosni një fetë të qepëve në dhëmbë.

Dhimbja do të zhduket menjëherë.

Gjithçka që duhet të bëni është që ta leni fetën e qepës për disa minuta në dhëmb.

Arsyeja për këtë është shumë e thjeshtë. Qepët kanë përmbajtje anti-septike dhe anti-inflamatore.

Pasi kafshoni një qepë, ajo lëshon lëngun e saj në gojën tuaj, ku përmes këtij lëngu ju mund të luftoni me sukses çdo inflamacion dhe baktere të dëmshme.

Në të njëjtën kohë zvogëlon edhe dhimbjen.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?