Nga Elio Laze/ Gjergj Zefi dhe vettingu në media

Aktualitet Te tjera

Eshte nje biçim gazetari qe quhet Gjergj Zefi qe ka nje biçim portali qe quhet “Pamfleti”. Ky Gjergji duke qene se spo i ecnin gjobat ne paçavure-portalin e vet nje dite vendosi te merrej me pronarin e Ora News dhe Channel One, Ylli Ndroqin. Shkrime monstruoze duke filluar nga rinia e Ndroqit e duke perfunduar tek familja. Shpifje e vrer. E kur pa qe nuk po realizonte planin per te kap ca leke, vazhdoi duke u zhyt me keq ne batakun e shpifjes dhe llumit qe po vete gatoi.
Jo me kot kete shkrim po e shoqeroj me disa foto te cilat do t’i sqaroj ne rradhet me poshte.
Ne foton e pare eshte Gjergj Zefi kur ftohej ne studion e Channel One ne emisionin e Roland Qafokut. Atehere Gjergji lutej te ftohej dhe shkonte ne ambientet e televizionit 1 ore para se te fillonte emisioni. Dilte Live ne televizionin e atij qe sla gje pa vjell dhe shpif, Ylli Ndroqit dmth.
Pastaj filloi sulmet.
Por Ylli nuk eshte niveli i Gjergjit dhe nuk iu pergjigj personalisht. Iu pergjigj me padi per shpifje dhe shantazh. Sic mund ta shihni ne foton me poshte Gjergji eshte i thirrur ne Gjykate per tu pergjigj per shpifjet e veta. Dhe bashke me foton e fletethirrjes shihni foton tjeter ku Gjergji ndodhet aty ku e ka vendin. Ne vendin e te pandehurit.
Bashke me nisjen e sulmeve te Gjergjit ndaj Ylli Ndroqit nisi dhe paradoksi i madh.
Gjergji dhe mender port-hali i tij akuzojne Ylli Ndroqin per burimin e financimit te bisneseve te veta.
Po Gjergji?
A e dini se Gjergji ka vite i papune dhe zyrtarisht nuk ka asnje mundesi per te justifikuar bisnesin e tij? Nuk justifikon dot qirane, rrogat, serverin dhe cdo shpenzim tjeter qe i nevojitet.
A e dini qe pas Gjergj Zefit eshte fshehur ish ministri Sajmir Tahiri dhe eshte ai qe financoi Gjergjin?
Po t’i hedhim nje sy fotos se QKR ku eshte regjistruar bisnesi i Gjergj Zefit shohim qe pronar figuron djali i tij.
A mund ta sqaroje Gjergji ose djali i tij se ku i gjeti leket? Apo do pergjigjet Sajmir Tahiri per kete pjese?
Pervec procesit gjyqesor qe i ka hapur Ylli Ndroqi per shpifje dhe demtin imazhi, shpejt Gjergji do te perballet me te tjera procese gjyqsore.
Vettingu ne media ka filluar. Dhe fillon me Gjergjin dhe burimin e tij te lekeve.
Fillon me Gjergjin dhe rrogat qe nuk i jep punonjesve te vet.
Fillon me Gjergjin dhe me shantazhin personal qe i ben punonjesve te vet per te bere shkrime gjobe ne emer te Gjergjit.
Fillon me Gjergjin qe eshte “pronari” i portalit, me djalin qe eshte pronari me letra dhe me Sajmir Tahirin qe eshte pronari i lekeve qe harxhon Gjergj Zefi per te shantazhuar dhe gjobitur bisneset.
Gongu i drejtesise ka rene. Pasi te perfundoje procesi gjyqsor per shpifje ndaj Ylli Ndroqit drejtesia e re do vijoje me hapjen e letrave te Gjergjit dhe dhjetra Gjergjeve te tjere ne qarkullim.
Ora e drejtesise nuk eshte larg. Presim dhe shohim.

Fotografia e Elio Laze

Fotografia e Elio Laze

Fotografia e Elio Laze

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?