Ja disa disa kuriozitete të cilat nuk i keni dëgjuar për Nutella-n.

Stil/Jetë

Nutella është një prej kremrave të çokollatës që i bën të gjithë njerëzit të çmenden. Fansat e këtij ushqimi janë të shumtë, dhe përdorimi i saj gjendet në shumë ëmbëlsira. Por ekzistojnë disa kuriozitete të cilat me shumë mundësi nuk i keni dëgjuar për Nutella-n.

1 – Një kavanoz me Nutella shitet çdo 2.5 sekonda
2 – Nutella është italiane dhe u prodhua për herë të parë në vitin 1964
3 – Secili kavanoz përmban 52 lajthi
4 – Ju nuk mund t`ia vini emrin fëmijës tuaj Nutella
5 – 1.35 milion paund fitohen çdo ditë nga Nutella.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?