Nga Albina Deda Gjoci/ Deti i poshtërsisë!

Analize Shkrime

Genjeshtra me e madhe çudit vetem tre dite, thote populli,
por socialrilindasit e Shqiperise si mjeshter te propagandes e mashtrimit arriten ta zgjasin ne vite jehonen e genjeshtres se tyre lidhur me marreveshjen me Greqine per determinimin e kufijve detare!
Nuk dua te ndalem ne skandalin e bisedimeve ku vendi yne humbi 12 milje.
Ky fakt i cili u fsheh nga qeveria Rama u publikua hapur nga greket.
Dua te pyes sot dhendrrin e Enver Hoxhes Pellumb Xhufi dhe kapterrin ne pension Myslym Pashai ku e kane vrerin e mashtrimit ndaj qeverise Berisha dhe ish ministrit te saj te jashtem Basha.
Nese ju ka ngelur damare burri se profesionalizmi i tyre eshte atrofizuar deri ne neveri le te dalin te kerkojne ndjese.
-Pse nuk dalin tellallet e mashtrimit e mjeshtrat e trukimit te denoncojne aktin skandaloz te pinjolleve te Byrose Politike te cilet nuk dominohen nga asnje celule e karakterit kombetar por jane klone te deformuara te internacionalizmit proletar.
Kush e gjen sot epitetin e sakte per te karakterizuar kete tradheti te argumentuar.
-Qeveria e Sali Berishes dhe ish ministri Basha nuk ja nenshtruan kete problem kompromisit politik e diplomatik por eksperteve te specializuar me te miret e vendit.
Po Edvini ku i kishte ekspertet.
Meqe ishte viti i Skenderbeut si ka mundesi qe ky monster zgjodhi te behej Hamzai i Spiropalit!
E kam shkruar dhe i qendroj bindjes se te besosh qe ne trupin e droguar e trurin e percudnuar te Edi Rames rreh ndonje damar nacionalizmi eshte futurizem idiot!
Gjithshka eshte mashtrim i gatuar ne laboratoret e Shtepise me Gjethe e cila eshte transferuar ne zyrat e Qeverise dhe Kuvendit te Shqiperise.
Ky veprim antikombetar i Edi Rames po i shtohet
kauzave te shumta te shqiptareve per te perzene nje here e pergjithmone kete Kryeminister bastard dhe çeten e tij te çakejve qeveritare.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?