Nga Enkelejda Veliu/ Nuk e di, a ka bankë që i nxe më, miliardat tuaja…?!

Aktualitet Te tjera

Ne burg, njerezit qe nuk paguajne dritat.. Ne burg, njerezit qe nuk paguajne ujin.. Ne burg, njerezit qe pijne nje cigare hashash.. Po ti..? Ti more ti.. Ti, qe vjedh qe kur genjen per letren e halese.. E merr kaq..dhe aty e shenon shumekaq.

Ti, qe ne leter nderton nje ure..dhe ne terren ska ure fare.. Ti, qe shtetin e ruan nga une, qytetari..dhe e rruan po ti, me brisk berberi.. Dhe une shtetari, pastaj pres te ngrihet shoqeria civile, ne proteste.. Ja pra, qe sdua te ngrihem kur del PD ne proteste. Ehe..cnuk.. Ata hapen bythesh, vetem me 17 maj.. As duan tja dine, se ka gra kryefamiljare, te cilat smunden me.

Se ka studente, qe presin prinderit ,tju shesin piken e qumeshtit..apo presin tju shiten domatet …dhe preshi.. O zot..sa i larget me duket milioni.. 100lek+200lek+300 lek te vjetra.. Nderkohe qe zullumqaret, shesin detin.. Nuk e di..a ka banke qe i nxe me miliardat tuaja..?!

Dhe pastaj kujtohem. Po shkova ne proteste. Une jam qytetare model. Dhe degjova..pastaj prita. Pastaj prape prita, derisa me thane..-Shperndahuni..! -Lul, po te drejtohem ty! – A, ma jep mua partine vlla..jo perfare..

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?