Kreshnik Çollaku: Skandal në arsim, mësueset u kërkojnë nxënësve të paguajnë 100-500 lekë për të blerë e mbjellë pemë.

Aktualitet

Shume qytetare po denoncojne nje fakt dhe nje akt te shemtuar qe po ndodh neper kopshte dhe shkollat e Tiranes.

Qytetaret denoncojne se mesuesit e detyruar nga drejtoria arsimore po u kerkojne me detyrim femijve dhe nxenesve te paguajme 100-500 lek per te blere e mbjelle peme. Femijet kercenohen se do te ndeshkohen nese nuk bejne pagesen.

I gjithe ky operacion i shemtuar zhvillohet per te plotesuar grandomanine e kryebashkiakut te Tiranes per te krijuar pyllin orbital te Tiranes.

Koordinatorja e ketij operacioni te denje per Kore te Veriut eshte ,sipas denoncimeve publike eshte znj Elta Islami dhe nr i telefonit 0696676794,Specialiste prane Bashkise Tirane.

Une i kerkoj cdo prindi qe te pyese femijen nese jane vene ne kete forme presioni ne cerdhen apo shkollen qe frekuenton.
Nese ka ndodhur te mos hezitoje qe te padise penalisht edukatoren apo mesuesen qe ka ushtruar kete forme Bullizmi ndaj femijes se tyre.
Pastaj telefononi nr 0696676794 dhe i thoni zonjes Islami te mos guxoje te stresoje apo imponoje femijet.

Qyteti ka nevoje te gjelberohet,por ky Bullizem nga Bashkia Tirane vret qytetarine..,dhe nje qytet me peme por pa qytetare eshte nje qytet qe nuk i duhet as dreqit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?