Betohen sot dy deputetët e rinj Bici dhe Caka

Aktualitet

Dy deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, Silva Caka dhe Dritan Bici, u betuan sot gjatë seancës plenare.

Caka ka marrë mandatin e Gledion Rehovicës në Qarkun e Beratit, ndërsa Dritan Bici zëvendëson Aqif Rakipin, i zgjedhur nga lista e PDIU në Qarkun e Elbasanit.

Gledjon Rehovicës dhe Aqif Rakipit, iu hoqën mandatet pasi u kapën nga ligji i Dekriminalizimit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?