Albana Vokshi: Shteti po vjedh paratë e të sëmurve me kancer

Aktualitet

Deputetja e PD-së Albana Vokshi, që denoncoi e para mungesen e herceptines dhe të reagenteve të tjerë për të sëmuret me kancer, paralajmëron shoë-n e Ramës tek onkologjiku.

Ja statusi i plotë i Albana Voklsiht në rrjetet sociale:

Cdo dite ne 4 vjet kemi denoncuar abuzimin dje zhvatjen e parave te shendetit nga kupola qeverisese.

Fakte te ardhura nga opozita, certifikuara nje pjese edhe nga raporti i Kontrollit te Larte te Shtetit.

E ndersa Rama bertet se po ben shtet…ku eshte shteti per abuzuesit e fondeve te shendetesise??? Pse asnje nuk eshte denuar por vazhdojne te qete punen me abuzime???

ku eshte shteti per te semuret me kancer? Ku eshte shteti per femijet me leucemi? Ku eshte shteti per te semuret me hemofili?? Ku eshte shteti per grate me kamcer gjiri qe as pergjigje per mamografite nuk jep e as mundesi apo shprese te bejne analizat e nevojshme per te bere kimioterapi???

Oh… harrova…secili prej tyre duhet ti lutet personalisht te superpushtetshmit Rama, te vere doren ne zemer e t’i meshiroje…

Por… nuk kemi pare gje akoma… prisni shfaqjen e pergatitur me te semuret ne onkologjik sot…

Propaganda e tyre s ka limite…mund te perdore (shperdore) kedo ne nevoje. Sot e kane rradhen te semuret me kancer…

Prisni shfaqjen e turpshme te rradhes….

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?