Nga Albina Deda Gjoci/ Dëmshperblim i trashëgimtarëve – njelloj si një besimtar të presë shpëtim nga Luçiferi.

Aktualitet

Asnje surprize nga vendimet e fundit te çakejve te bllokut per nderprerjen e demshperblimit te trashegimtareve te ish perndjekurve. Eshte nje dalje serish ne siperfaqe e urrejtjes gjenetike qe ky klan i zi ka per shtresen me fisnike,me te kultivuar ne brezni,me antikomuniste dhe me te pervuajtur ne kontinent.

Nuk arrij te kuptoj se çfare çudie shprehin sot shoqatat e te perndjekurve nga veprimet e pinjolleve te Spiro Kolekes,Kristaq Rames,Hysni Kapos,Xhelil Gjonit,Llambi Gegpriftit apo Sul Bushatit. Eshte njelloj si nje besimtar te prese shpetim nga Luçiferi. Prandaj dhe 27 janari te jete dite kauzash dhe bashkimi dhe aspak dite presioni e shpetimi per oligarket e vjeter dhe te rinj qe po i prine korrupsionit.

Demokratet jane te mençur dhe dine ti vleresojne kauzat se per kauza te medha lindi dhe PD-ja. Te perndjekurit politike jane jo vetem dhimbja jone e madhe por skeleti yne politik. Pa kete skelet ne jo vetem nuk kemi nishane politike dalluese por qullosemi e shnderrohemi ne butake dhe historia na denon.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?