Vettingu/ Ndërkombëtarët rrëzojnë anëtarin e qeverisë. Ja cili është

Aktualitet

Siç bëhet e ditur nga një korespondencë e fshehtë ndërmjet Kuvendit dhe OMN-së, janë rrëzuar kandidatët që mazhoranca kishte mbështetur.

Në krye janë renditur njerëz që PS i kishte vendosur në fund.

Ndër emrat më të famshëm që ndërkombëtarët kanë rrëzuar është Plarent Ndreca ish-avokati i PS-së.

Sot është Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit.

Siç bëhet e ditur në një shkresë përcjellëse të OMN-së, Andi Murataj, Mimoza Qinami dhe Alfred Balla kanë kaluar provën e vettingut.

Ndërkohë që 12 kandidatë janë rrëzuar, ndër të cilët bie në sy Plarent Ndreca.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?