Nga Guxim Alimani/ Po me futbollin ç’patët?

Aktualitet

Nje brumbull socialist per te cilin u dhane miliona nga parata e taksapaguesve te ketij vendi per tu kuruar ne spitalet me te shtrenjte te kontinentit befas u kthjellua dhe vendosi te “loze”ne fushen e futbollit.

Nuk ka shqiptar qe nuk e din e aq me teper komuniteti i sportisteve se futja ne kete loje e bullafiqit Fino nuk ka asnje shtyse pasioni a per me teper tendence per te çuar me perpara kete sport popullor. Kjo eshte nje levizje e paster politiko-korruptive nga ato qe Edi Rama i ben rendom. Eshte halli se godinat qiellore e qendrat e biznesit qe rrethojne stadjumin e ri jane perfundim.

E dihet se FSHF eshte aksionere ne keto konstruksione qe shkojne ne qindra milion dollare.E pra duke mos e pasur me ne dore Armando Duken dhe Familjen e tij ky i gjati po fut ne loje kete xhuxhin. Qesharake por dhe e dhimbeshme.Shqiptaret duhet ta ndalin kete babezi.Edhe kjo tentative e peshtire korruptive duhet te perfshihet ne kauzat e shumta opozitare.

Fotografia e Guxim Alimani

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?