KQZ/ U hiqet mandati deputetëve Rakipi e Rehovica

Aktualitet

KQZ-ja vendosi t’u hiqte mandatet dy deputetëve pas kërkesës së Prokurorisë.

Ata janë subjekt i ligjit për dekriminalizimin, dhe sipas Prokurorisë kanë fshehur arrestimet në Itali.

Ata akuzohen gjithashtu se kanë përdorur gjeneralitete të rreme.

Me 5 vota pro nga të gjithë anëtarët e KQZ-së iu hoqën mandatet Rehovicës dhe Rakipit duke i kaluar mandatin e deputetëve pasuesve në listë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?