Nga Albina Deda Gjoci/Përtej një alarmi kombëtar.

Aktualitet Shkrime Te tjera

Kurre Erdoganizim e otomanizim te Mirdites! Shikoni kete foto qe nuk len vend per koment. Eshte diga e HEC-it te Qaf-Molles ne zemer te Mirdites. Nje kompani turke aspak serioze e cila pretendon te shfrytezoje pasurite ujore te vendlindjes time me afat te gjate ka gdhendur ne balle te diges flamurin gjysem-hene te shtetit te vet…!! Bashke me betimin tim e te vendlindjes se ne jete te jeteve nuk do te mbijetoje kjo pikture provokuese ne Mirdite shpjegoj sa vijon.

Eshte normal nje investim i huaj qofte dhe turk apo afganistanas ne Mirdite megjithe specifikat nacionale e religjioze historike te kesaj treve. Po aq normal dhe gdhendja e simboleve te kompanise apo shtetit qe ka investuar. Por kurre pa pasur ne krah flamurin kombetar shqiptar. Dijeni se Mirdita kete nuk do e kishte lejuar as ne kulmin e fuqise te Imperatorise e Sulltanatit Ottoman. Dhe jo me sot kur ky shtet udhehiqet nga nje president monster, neodiktator e enderrues vegimtare i otomanizimit te trojeve te Gjergj Kastriotit.

Mirdita dhe shqiptaret kudo jane jane shembull pankozmik i harmonise religjioze por kjo nuk nenkupton qe kompani provokative te nje shteti te huaj i cili per 5 shekuj ishte hasmi yne me i ashper te mund te bejne tatuazh ne token arbnore. Mirdita nuk kerkon qe perballe gjysemhenes te ishte kryqi i Kostandinit,Gjergj Kastriotit e Shen Terezes por kurre nuk lejon te privohet flamuri me dy krere per te cilin me shume se kushdo Mirdita ka flijuar mijera jete ne qindra vjetë. Prandaj edhe firma e sponsorizuar nga fondet ekspansioniste me aksente anti shqiptare e antieuropianiste,as mediokromania e Erdogan nuk gjejne kurre terren ne Mirdite.

Nese Erdogani, ky kumbar bastard i nje bastardi kryeminister si Edi Rama arriti te bleje voten e qeverise kunder vullnetit te SHBA ne OKB ,ju siguroj se nuk do bleje kurre shpirtin kombetar e krenarine e Mirdites. Ndaj hiqeni ate tatuazh provokativ. Nese jo,une e para si bije e Mirdites do marr kazmen e do ta zhgarravis. E atehere le te turren jeniceret e tahirsat e Edi Rames te me ndalojne. Une do jem aty.Hajde dhe ti mirditor dhe çdo shqiptar qe guxon te luftoje per simbolin e vet Kombetar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?