Sot KQZ vendos për mandatin Rakipit dhe Rehovicës

Aktualitet

Pritet që sot KQZ të marrë në shqyrtim kërkesen e Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen ose jo të mandadeve të dy deputetve Aqif Rakipi dhe Gledion Rehovica.

Nje ditë me parë KQZ ka konfirmuar se kishte marrë informacion për pesë kërkesa bazuar mbi ligjin e dekriminalizimit nga Porkuroria. Në dy prej informacioneve kërkohet heqja e mandatit të deputetit për Aqif Rakipin dhe Gledion Rehovicën, dy të tjera janë për ish-deputetë, ndërsa ka rezultuar i pastër kryebashkiaku i Pogradecit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?