Barcelona shkatërron 3-0 Realin. Video

Aktualitet Sport

Ka përfunduar me rezultatin 0-3 takimi Real-Madrid-Barcelona, një ndeshje që i kishte të gjitha, gola, karton të kuq, penallti dhe mbi të gjitha emocion.

Takimi nisi vrullshëm për vendasit të cilët arritën që të shënonin që në minutën e dytë, por Cristiano Ronaldo ishte në pozicion jashtë loje.

Deri në minutën e 30 Barcelona ishte inekzistente pasi nuk kishte krijuar asnjë rast. Gjithçka ndryshoi në pjesën e dytë ku arritën që të shënoni plot tri gola.

Në fillim shëoi Luis Suarez në minutën e 54, dhe vetëm 10 minuta me pas Messi realizoi nga penalltia.

Për të vulosur takimin 0-3 mendoi Alex Vidal i cili sapo ishte futur në lojë.

Kjo fitore thellon diferencën midis dy klubeve në 14 pikë, ku madrilenët kanë një ndeshje për të zhvilluar.

Image

 

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?