Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm, transmeton Klan Kosova.

Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije mund të bëj për trupin tuaj.

-Uji me tranguj ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

-Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuaj

-Uji i përzier me tranguj ndalon dehidrimin

-Zvogëlon rrezikun për kancer

-Trangujt në ujë ulin mundësinë e sëmundjeve kronike

-Kjo pije largon toksina në trupin tuaj

-Lëkura juaj nuk do të jetë e thatë nëse pini ujë më tranguj

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments