Erald Shulla/ Mjaft thatë si duhet, por bëni atë që duhet!

Aktualitet Te tjera

Pas cdo aktiviteti te Partise Demokratike, apo nismash, levizjesh e aksionesh shfaqen si kerpudhat pas shiut, Analiste e Kritike te “gjitheditur”.
Nuk lene vend pa shfaqur idete e tyre “brilante” se si duhej bere keshtu e ashtu!
Statuse ne facebook ku shkrihet talenti i te “ditureve”. Ata me interesantet, shfaqen ne ekranet e mediave qe jane hazer te ftojne te “gjithediturit” e opozites.

Pastaj ata me te permbajturit, qe i kane te rezervuara mendimet “brilante” e i servirin ne ngrohtesit e kafeneve.
Gjithe keto mendime, ide, analiza pse miq te dashur nuk i vini ne funksion te Partise Demokratike?! Por i leni vetem ne teori?!
Pse nuk nisni vete ju te paret te dilni nga stofi i teoricientit, e ti sherbeni PD me praktike?
Jeni me te dobishem qe gjithe kete begraundin tuaj ta perdorni ne strukturat e PD. Ne deget, grupseksione, seksione, zonat apo lagjet tuaja.
Ta leme njeher e pergjithmone historine e gjinkallave dhe milingonave.
Ose nese e keni te pamundur te punuarit merrjani kenges kundra rilindjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?