Basha tek të përmbyturit në Kamëz: Të shmangim humbjet njerëzore

0

Lulzim Basha, ka dalë sot në terren për të parë situatën e përmbytjeve dhe gjendjen e familjet të prekura në bashkinë e Kamzës; Valiasi dhe zona e Frutikulturës rezultojnë më të goditura nga shkarkimi i liqenit te Bovillës dhe reshjet e dendura.

Basha i kërkoi qeverisë përmes mediave të bëjë gjithçka për t’u ardhur në ndihmë banorëve dhe i këshilloi ata të bashkëpunojnë me Emergjencat Civile për të shmangur çdo humbje njerëzore.

Banorët i shprehën kreut të opozitës, shqetësimin e tyre për braktisje nga autoritetet shtetërore dhe se deri tani ia kane dalë vetë ose me ndihmën e bashkisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author