Arrestohet ish-ministri i Brendshëm i Maqedonisë për dhunën në parlament

Rajoni

Mitko Çavkov sot në mëngjes është arrestuar me urdhër të Prokurorisë Publike.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe nga Prokuroria Publike Themelore më shumë informacione paralajmërojnë gjatë ditës, njofton Tetova.sot.

Sipas njohurive të para, Çavkov është arrestuar lidhur me hetimin për dhunën në Kuvend të 27 prillit, kur e drejtoi shtabin operativ të MPB-së. Prej strukturave më të ulëta të MPB-së është theksuar se dy orë nuk ka dhënë urdhër për veprimin e policisë, me çka e ka vënë në rrezik jetën e deputetëve dhe gazetarëve.

Pritet Çavkov sot në mëngjes të sillet në Gjykatën Penale para gjykatësit për procedurë paraprake.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?