Nga Albina Deda Gjoci/ Qeveria Rama 2 ka ngordhur. Kërkohet dezinfektim dhe groposje!

Aktualitet Te tjera
-Asnje merimange e falange krimi. Asnje para e çfaredo prerjeje. Asnje konspiracion nderkombetar nuk e shpeton dot kryeministrin bastard shqiptar. As mashtrimi mediatik,as shitja e bashkepunetoreve. As presioni e arroganca ndaj prokuroreve nuk e mbajne ne jete Edi Ramen. Ai ka ngordhur duke lene pas kadavra qe kundermojne eren-kërmë qe kerkon dezinfektim para groposjes!
Kjo metamorfoze tragjike e Edi Rames nuk erdhi nga kozmosi dhe fatkeqesisht as nga nderkombetaret por ekskluzivisht nga Partia Demokratike e cila edhe pse me kosto elektorale ju eshte qasur aspiratave madhore te shqiptareve. Sot Edi Rama si qeni qe pret ngordhjen leh pa pushim e me hungurime. Ai ben nacionalistin per te humbur e tjetersuar vemendjen kur nuk ka njeri qe e njeh e nuk e din se ai eshte doktrinari bastard i antikombit,antifamiljes!
Ai ben shtetarin eksigjent kur subkoshienca e tij eshte e mbisunduar nga kaosi mental deri ne semundje pa mundesi permiresimi. Sot erdhi fundi i tij. Nje fund jo vetem pa lavdi por i turpshem deri ne neveri. Partia Demokratike ndonese pa shume poza patetike ishte dhe ngelet skaneri qe diagnostikoi dhe transmentoi sistematisht te shqiptaret e nderkombetaret fytyren e vertete te Edi Rames dhe çakejve e lakejve rreth tij. Sot fjalen e kane shqiptaret e Partia Demokratike eshte me shume se kurre misionarja e aspiratave te tyre.
Pritshmeria natyrisht ndaj demokrateve eshte e larte e imperative por dijeni se nuk kishim te benim me nje bande rrugaçesh province por me nje bande politike e shteterore kriminale te pashoq ne historine moderne. Nese ne Arabi po arrestohen princer e ministra edhe ketu ne Sulltanatin qe ngriti Edi Rama po fryn era e fundosjes se “Sheikeve”te droges e korrupsionit. Ndaj lipset durim e guxim,qendrueshmeri e njemendesim ne groposjen e kesaj kufome politike qe te shpetoje pa u varrosur shpresa e gjenerates sone.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *