Nga Izota Rexho Haruni/ Unë jam nyja që ju lidhi

Shkrime Te tjera

Une jam nyja qe ju lidhi…

Nena ime e shtrenjte, qe me ka marre malli aq shume sa nuk di ta pershkruaj.
Ti me mungon shume, po shume fare…me mungon ajo forca jote qe ishte e pashterueshme.
Eshte e veshtire te jesh pa nene, edhe kur je nene vete…
Me mer malli te ve koken ne preherin tende dhe ti te me perkedhelesh floket. Edhe une isha e vogla jote, krenaria jote, ajo qe te ndiqte kudo qe shkoje, ajo qe te kerkonte kudo, kur nuk te gjente ne shtëpi kur vinte pas pune.
Nuk arrij te mbaj dote lotet, edhe pse ke mbi 10 vjet qe ke ikur. Kam mall mami im, kam mall!
Une per ty jam si eshte ajo qe ti ke mbi shpatulla , per mua. Ajo me qetesoi dhimbjen tende.
Me beri qe te gjeja forcen per te qeshur edhe kur zemra qante….
Ajo eshte vazhdimesia jote, eshte drita ime, jeta ime….
Nje dashuri kaq te madhe mund ta ndjesh vetem per ju te dyja.

Fotografia e Izota Rexho Haruni

Fotografia e Izota Rexho Haruni

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?