Nga Guxim Alimani/ Foljes shqiptare po i zhduket koha e ardhëshme!

Dje dhe tani e kater vite propaganda e gjatoshit ja adreson drejtesise te gjitha fajet e zullumet e narkoqeverise.Natyrshem qe drejtesia e nje vendi ne tranzicion ka problem me drejtesine.Nje drejtesi e dominuar nga prokurore e gjygjtare te diktatures te pacipe moralisht e te mjerueshem profesionalist.Edi Rama realisht nuk ka probleme reale me kete korporate se shumica jane pinjolle e klone te tij.Por problemi real eshte korporata politike te cilen ai e drejton prej 18 vitesh.

Kjo eshte korporata me e eger e hajnise.Ti besh kombinacion policor nje prokurori per mitmarrje eshte me se e drejte por te harrosh mitmarrjet e Edi Rames ne krye te Bashkise Tirane eshte e pafalshme.Te harrosh milionat e koncensioneve miliardeshe te Ilir Beqes eshte krim i rende kombetar pa shans per riparim!Por pas korporates kriminale politike nuk vjen ajo e drejtesise.Dale…dale.Eshte plehe-korporata mediatike ne vend te dyte.Mjafton te dini se nje kryetrafikant droge si i ndjeri Tan Hoxha krijoi perendorine TopChannel.

Po perendoria tjeter Ora News e dini nga kush drejtohet nga nje kryetrafikant heroine i denuar ne Greqi!Ai quhet Ylli Pasmaçiu nje injorant analfabet qe pasi investoi parate e droges u pakezua me emrin Ylli Ndoqi.Biles dhe pijes qe prodhoi ja vuri emrin YllDon.I duket vetja Don i madh ketij fshatari qyrrac qe dikur shiste ide dhe caraca ne rrugen nacionale qe kalon nga Ndroqi.Pas ketyre vjen korporata tjeter kriminale ajo e drejtesise.E gjithe lufta e Edi Rames kunder dy korporatave te tjera eshte lufte ekonomike dhe aspak per principe!Ndaj show politik i te ashtuquajturit veting eshte perveç kapjes totale te sistemit eshte nje invazion biznesi.

As vetingu dhe as bulingu nuk e shendoshin narkorepubliken ku pervec oligarkeve shqiptare po fryhen me para krimi ambasadore dhe personazhe te tjere nderkombetare.Shqiperia e Edi Rames eshte kthyer ne nje perifrazim morfologjik nje folje qe i mungon koha e ardheshme e zgjedhimit.Kete folje nuk e riparojne as psallmet dhe as linguistet por Azem Hajdare te cilet ne ditet me te zeza nuk i kane munguar kombit tone.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments