Donald Lu për çështjen Tahiri: Publiku duhet të dijë të vërtetën

Aktualitet

Donald Lu ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të parlamentit që ndaloi Prokurorinë e Krimeve të Rënda që të arrestonte ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, për akuzat e trafikut të drogës dhe për korrupsion.

‘Publiku duhet të dijë të vërtetën për çështjen ‘Tahiri’. Nuk më takon mua të them nëse Tahiri është i fajshëm apo i pafajshëm. Por në 27 vite në Shqipëri politikanet nuk janë dënuar.

Askush nuk duhet të jetë mbi ligjin’, është shprehur ambasadori Lu.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?