Kush është ministri tjetër i qeverisë ‘Rama’ që do ti hapet dosja. Ja emri

Aktualitet

Sali Berisha ka bërë publike një tjetër denoncim. Sipas tij, Fatmir Xhafa ka shkuar me urgjencë në Itali sepse pas çështjes Tahiri, do të ketë një dosje me emrin e Xhafajt.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha:

Xhafa i droges ne vizite “pune” personale me urgjence ne Itali per dosjen e tij!

Te dashur miq, dje u nis me urgjence ne Itali, gjoja per vizite pune, por ne fakt personale, per dosjen e tij. Keto dite, krahas dosjes “Tahiri” dhe kerkeses se prokurorise per arrestimin e tij, Tirana gumezhinte per nje dosje bombe te nje minstri tjeter dhe kjo dosje eshte pikerisht dosja e ministrit Xhafa, dosje e trafikut nderkombetar te droges nga grupi i Agron Xhafes.

Ne kete dosje, 3/4 e te ciles gjendet ne duart e Sajmir Tahirit por dhe te tjereve thuhet se provohen ne menyre te sigurt lidhjet direkt te Fatmirit me veprmitarine kriminale te Agronit ne trafikun nderkombetar te Kokaines.

Fatmiri rodhi ne media lajmin se u nis me urgjence ne Itali i thirrur per dosjen e Sajmirit. Ne te vertet ai shkoi me urgjence per dosjen e tij bombe! sb

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?