Ambasadori Lu, takim urgjent në ambasadën Italiane

Aktualitet

Burime diplomatike kanë bërë të ditur për SYRI.net se, mesditën e sotme ambasadori i SHBA-së në Tiranë ka shkuar në një takim urgjent në ambasadën italiane në Tiranë, me ambasadorin Alberto Cutillo.

Po pse ky takim me urgjencë? Është Italia që ka bërë përgjimet e Habilajve dhe ambasadori Lu duket se ka shkuar të informohet me gjerë se çfarë kanë autoritetet italiane për ish-ministrin Saimir Tahiri, por edhe për vetë Edi Ramën.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?