Guxim Alimani/ Përgjigje e detyruar kolegut Artan Hoxha!

Jemi mesuar me racizmin anti-tropojas o ti legen rrugash pa pike personaliteti dhe profesionalizmi.Ti ne emer te konspiracionit e investigimit furnizon publikun me te paverteta mediatike pasi ke qene e ngelesh jo investigator por vegel e sponsorizuar e njerit grup kriminal kunder grupit rival.

Ne asnje vend te botes , as dhe te botes se trete nga vjen ti, integriteti i prokurorit nuk varet nga krahina e ngjyra por nga profesionalizmi e zbatimi i ligjit si mbrojtes i tij.Ti sot duke perhapur desinformacione te publiku po tenton te hedhesh tymnaje mbi nje kauze te provuar juridike.Eshte afer mendjes se gjate nates te kane hedhur ndonje kocke qe te defrehesh ne kazinote e Tiranes!Mbledhja e te vertetave ne menyre sofiste dhe mashtrimi publik nuk eshte gazetari dhe as investigim.Ti je thjeshte nje thes i shpuar pa vlere dhe po konsumon nje veper te rende morale por dhe penale.

Ti je marre me vite me te ashtuquajturen çeshtje “Tropoja”por kurre nuk ke konkluduar me realitet por thjesht ke ngelur nje supaxhi qe shet kaseta filmike te sajuara per tju siguruar azile njerezve te pamerituar.Kurre nuk doja ti pergjigjesha nje kolegu por ky adresim nominal kunder njerezve me korrekte profesionalisht te vendlindjes time me obligon të te pergjigjem.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments