Vasili/ Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili, deklaron sot se Kryeministri Edi Rama ka vdekur moralisht.

“Kryeministri është i sëmurë nga frika e madhe, – shkruan Vasili në Fb. – Eshtë e qarte për të gjithë që përveçse politikisht, vdekja morale e Kryeministrit është një realitet pa kthim, pasi:

1. Kane vdekur zgjedhjet politike te vetme, qe ai organizoi ne 25 qershor sepse i bleu droga dhe tani faktet jane sheshit.
2. Ka vdekur e gjithe demagogjia skizofrenike per pushtetin e tij gjoja te paster.
3. Ka vdekur shpresa per rilindjen dhe ka rilindur droga si nje qeverisje narkoshteterore.
4. Ka vdekur e drejta e tij per te folur per shtetin se ky kryeminister nuk e perfaqson më ate dhe ka lindur me e forte se kurre e drejta morale per ta larguar pa asnje hezitim ate si kryenarkos.

Cdo lloj pallavre qe ai ben, shkruan e thote, duhet perbuzur, refuzuar e neveritur pasi ai thjesht po lufton me frikrat e pergjegjegjesite e tij shume te renda dhe nuk ka asnje merak per Shqiperine pasi dihet qe e urren ate. Frika e tij eshte pa sherim ashtu si Ledi Makbeth, qe u cmend nga gjaku i krimeve ne duart e saj.”

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments