50 të vdekur dhe mbi 200 të plagosur në Las Vegas. FOTO+Video

Policia e Las Vegas ka thënë se “më shumë se 50 persona kanë të vdekur” dhe më shumë se 200 janë plagosur në të shtënat në koncertin e Las Vegasit.
Ngjarja e rëndë është shndërruar kështu në te shtënat më vdekjeprurëse në historinë amerikane.

Shefi departamentit të policisë në Las Vegas saktësoi se sulmuesi ishte vendosur në katin e 32-të të hotelit “Mandalay Bay”

Lombardo deklaroi se  janë lënduar gjithashtu.100 persona . Ai tha se oficerët qëlluan dhe vranë të dyshuarin, i cili është banor vendas.

Ndërkohë policia po kërkon dy automjete që thonë se janë të lidhur me sulmuesin.

Të dyja makinat mësohet se kanë targa shtetërore të Nevadas.

Image result for Sulmi i Las Vegas

Image result for Sulmi i Las Vegas

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments