Kokëdhima: Këta janë dy personat që më nxorën jashtë nga PS. VIDEO

Aktualitet

 I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” Kokëdhima ka folur për herë të parë për largimin e tij nga Partia Socialiste.
Kokëdhima tregon se ata që e nxorën jashtë partisë janë dy, Edi Rama dhe Gramoz Ruçi.
“Ne i kërkuam kompromis ku të bëhesh një asamble pune dhe të pranohesh zgjidhja dhe programi i saj. Ne i ftuam të krijonin hapësirë debati dhe jo kongres për paradën e sukseseve të qeverisjes Rama. Një lëvizje që u krijua nga mijëra njerëz, si do shpreheshin ata njerëz? Do iknin në shtëpi sepse i dëboi Rama dhe Ruçi, të iknin nga Partia Socialiste”, shprehet Kokëdhima.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *