Doni një gjumë të qetë? Ja receta

Edhe pse shumica e njerëzve përdorin pilula gjumi ose produkte të ngjashme për të luftuar pagjumësinë, nuk ka mundësi më të sigurt dhe më të mirë se sa trajtimet natyrale.

Një nga recetat më të preferuara është kjo që e gjeni më poshtë.

Çfarë ju duhet?

1 banane

1 gotë ujë

Kanellë

Si ta përgatsi?

Filloni duke prerë bananen. Vendosni të gjitha në një enë, shtoni ujë dhe lëreni të zihet për 10 minuta. Kullojeni lëngun dhe shtoni kanellë për më shumë shije. Konsumojeni këtë lëng një orë para gjumit, rezultatet do të jenë të jashtëzakonshme dhe për më tepër do të keni edhe përfitime shëndetësore.

Receta e çajit me banane, për gjumë të qetë

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments