Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë

Pak javë më parë Meta e nisi mandatin si President i Shqipërisë me një vizitë në Itali, kurse sot u nis për një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë i ftuar nga homologu i tij, Frank-Walter Steinmeier.

Në vizitën e Presidentit shqiptar në Gjermani janë në axhendë disa takime të rëndësishme që synojnë rritjen e bashkëpunimit mes dy vendeve dhe afrimin me Bashkimin Europian.

 

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments