Bllof i i Ballës/ Maxhoranca nuk e heq, por e fut në Kuvend ligjin për plehrat

Aktualitet

Sot mediat kanë mësuar se ligji për plehrat i mbrojtur fort nga kryeministri Edi Rama jo që nuk është hequr nga rendi i ditës, por është futur dhe nesër komisioni i Veprimtarive Prodhuese do ta diskutojë.

Kryetar i këtij komisioni është Eduard Shalsi, nismëtari dhe propozuesi i ligjit që sjellë në Shqipëri plehrat e Europës.

Maxhoranca tentoi të manipulojë opinionin publik duke nxjerrë Tauland Ballën për të thënë se ‘nuk do të rikthente ligjin për plehrat në kuvend’. Por mashtrimi i deputetit të graduar nga Edi Rama si kryetar grupi ka zgjatur shumë pak.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?