Kukësi mund Laçin dhe kap kreun e renditjes.

Sport

Ekipi i drejtuar nga trajneri Milinkoviç kontrolloi ndeshjen që nga fillimi dhe fati e portieri laçian Selimaj, i mohuan golin e avantazhit në pjesën e parë.

Gjithsesi, Kukësi zhbllokoi rezultatin në minutën e 62-të, pas një autogoli të mbrojtësit Fangaj, i cili devijoi në rrjetë një goditje të sulmuesit azer Alijev. Në minutën e 76, fantazisti brazilian Kale dyfishoi shifrat, duke shënuar një supergol në trekëndëshin e portës së Selimajt dhe në të 86-ën, Bakaj vulosi shifrat në 3-0.

Nga ana tjetër, skuadra laçiane shfaqi mjaft probleme në fazën sulmuese, duke iu afruar portës së Koliçit vetëm nëpërmjet kundërsulmeve, që gjithsesi nuk ishin të rrezikshëm.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?