Gratë pas moshës 40 vjeçare duhet t’i marrë këto vitamina

Duhet të theksojmë që pas të 40-ave është shumë e rëndësishme pasi edhe në këtë moment fillojnë të ndryshojnë rregullat. Në këtë moshë trupi nuk funksionon si në moshën 20-vjeçare.

Masa muskulore fillon të tkurret dhe po ashtu mund të shtoni peshë. Po ashtu, mund të hyni së shpejti në fazën e menopauzës dhe rreziku për kancer, sëmundje të zemrës dhe diabet nis të rritet.

Këto janë vitaminat që duhet të konsumoni pas 40-vjetëve. Vitamina B12 -Kalciumi -Vitamina D -Magnezi -Omega 3 janë ato që nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments