Nga Artan Gjyzel Hasani/ Jeni ju, pa janë ata.

Aktualitet

Bejme blah blah blah dhe ne fund biem dakord qe Gramoz Ruci, ish ministri i brendshem i masakres se 2 Prillit 1991, nuk ka te drejte morale (dhe jo ligjore) te jete ne krye te parlamentit shqiptar ne 2017, dhe harrojme qe as ne si tufe elektorale nuk kemi te drejten morale te perdorim termin “e drejte morale”, sepse te kesh te drejte morale duhet te kesh moral dhe ne shqipot, majtas dhe djathtas, edhe ne keto 27 vjet postkomunizem deshmuam qe nuk e kemi…Dhe si gjithnje vazhdojme te mburremi pikerisht me ato gjera qe nuk i kemi…nderin, trimerine, atdhedashurine dhe moralin…

Ne nje popull pa moral nuk ekziston e drejta morale!!!

Hidhni nje sy se ke keni zgjedhur/votuar ne 27 vjet me rradhe ne parlament dhe qeverisje dhe mbase kthjelloheni…Lloj lloj horrash, plehrash, batakcinjsh, spiune e delenxhinj, zhvates e hajdute, vrases e bandite, lloj lloj injorantesh, mashtruesish, njerez qe hyne ne politike pa breke ne bythe dhe sot ju shkelin plot arrogance sikur te jeni milingona, sepse jeni shitblere per nje thes miell – cmimi qe i keni vene vetes dhe te ardhmes tuaj…
Shprehja e Monstres se Gjirokastres “jeni ju, pa jemi ne” do tingellonte njesoj aktuale dhe e drejte edhe sot, ne gojen e cdo batakciu ligjvenes qe keni zgjedhur t’ju qeverise juve qe akoma jetoni ne ate vend….
Prej shume vitesh une nuk e fajesoj me klasen politike shqiptare, pasi e konsideroj si te keqen me te vogel…sepse JENI JU, PA JANE EDHE ATA.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?