Nga Myslim Murrizi/ Demokratët në opozitë me Ramën, ‘Liderat’ e vetëshpallur të PD-së, vazhdojnë opozitën me Bashën.

Aktualitet Shkrime

Bela e madhe kur ngaterron politiken me portokalline.

Te besh opozitarin ne estrade, dhe opozitarin ne terren jane dy gjera jo te kunderta , por qe nuk kane lidhje me realitetin.

Eshte njelloj si Xjejms Bondi ne film, me ate qe ne fakt nuk ka ekzistuar kurre.

Te vetmit ” opozitare” qe po mbajne gjalle PD dhe ” opoziten” nga 18 shkurti deri me sot, dhe qe po ” mbrojne” interesat e 450 mij votuesve kunder qeverise rama, jane: xhejms bondat hollejvudian, dhe ” liderat” e lindur dhe te prere enkas te tille.

” bravo” ju qofte dhe DEMOKRATET jua paçin borxh.

Pa ju, ” opozita” do ishte shkrire.

Ka tre dite, qe Rama i Kristaqit dhe i Spiros, ka shpallur qeverine e neokomunisteve, dhe ” opozitaret” se bashku me ” liderat” nuk e ” kane mare vesh”, sepse po ta marin vesh…….. te gjejne ” vend” e te futen ata pastaj.

Por he per he, keta te ” estrades” me porosi te regjizorit po i bien edhe pak kohe( 3-4 vjet) BASHES.

Pastaj kur ti ” kthehen” rames do ta shikoni ju DEMOKRAT e OPOZITARE se si do ja mbathi rama!!!!!!!!!!

Nuk kisha ndermend te shkruaja per qeverine ne fb, se pashe qe e ” grine” keta kordinatoret, drejtoret, kryesistat, departamenistat, ish ministristat , port-halistat e port-haleve ” opozitare”, por thjeshte doja te beja nje ” lajmerim” sqarues:

Sapo eshte emeruar kryeminister i biri i Kristaqit dhe nipi i Spiros, kryetar kuvendi eshte propozuar Gramozi i Ramizit dhe zv i Hekuran Isait, minister i brendeshem, Fatmiri i Enverit dhe hetuesi i Krujes, minister i jashtem, Ditmiri i Sules, e me radhe, Blendi i Kloseve, Sonila e Llambi Gegpriftit, Gerta e bashkise dhe Olta e Lindita e partise, Mirela e shtepise, dhe dy hajdute ” trendi” e nje qe do buk me kos.

Prandaj te dashur ” opozitare” te OPOZITES dhe ” luftetare” te ” medhej” qe mbroni DEMOKRATET, e luani pak me majtas ” tyten” e pushkes, nese nuk ju ka ” ngecur” gjekundi dhe nese nuk jua terheqin te tjere kembezen se e ” nxite” vendin nga ” plumbat”.

Halli juaj, eshte shume i ndryshem, nga halli i QYTETAREVE OPOZITARE, ndaj mos i bieni fyellit vetem ne nje vrime , se e lodhet shume gishtin.

Per ” ngaterrime” te tilla te shenjestres, populli thote: moj dudi, moj dudi, ku me ha mua, e ku me kruan ti.

Besoj qe pas ” vapes” se madhe te ketij ” behari”, qe per ju ka filluar qysh ne 18 shkurt, do te freskoheni ne shtator.

Suksese ne JETE.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?