Ja sa mund të durojë një femër pa bërë seks

E dini sa kohë mund të rezistojnë femrat pa bërë seks?!

Një studim i bërë nga revista femërore gjermane Petra, ku morën në shqyrtim mbi 10 mijë gra të moshës  29 dhe 39 vjeç doli në rezultatin se gati 58% e grave gjermane mund të rrinë pa bërë seks gjatë gjithë jetës së tyre.

33% prej tyre mund të rezistonin deri në dy vjet, 41% mund të rezistonte një vit dhe 27% mund të rrinin pa bërë seks deri në 6 muaj.

Sipas terapistes Marlene Ann Henning, pas 3 muajsh pa seks femrat kishin gjendje ankthi të lehtë, pas 6 muajsh përjetojnë thatësi vaginale dhe stres.

Pasi kalon një vit pa kryer marrëdhënie kanë çrregullime hormonale, sistem të dobët imunitar dhe humbje të tonifikimit të muskujve vaginalë. Rezultatet u publikuan në revistën Bild.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments