Rezulton fals alarmi për bombë/ Policia shpërthen çantën e braktisur tek ’21 dhjetori’. Video

Aktualitet

Policia e ka shpërthyer çantën që gjendjen në zonën e ’21 dhjetorit’ në Tiranë, duke i dhënë fund edhe ankthit që përfshiu këtë zonë.

Alarmi për bombë ka rezultuar fals, pasi në çantë janë gjetur vetëm disa rroba.

Kanë qenë oficerët e RENEA-s që kanë bërë edhe lidhjen e pajisjes dhe më pas shpërthimin e saj, duke dalë në përfundimin se nuk kishte asnjë gjë për tu qetësuar.

Tani kanë nisur hetimet për të gjetur pronarin e çantës, që ishte braktisur pranë një stacioni autobusi.

/SYRI.net

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?