Sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit, Plarent Ndreca nën hetim

0

Drejtoria e Administratës Publike është dorëzuar para Ministrisë së Arsimit, për sa i përket ccështjes së Sekretarit të Përgjithshëm të këtij institucioni Plarent Ndreca.

Ministrja e Arsimit, Karabina, prej disa kohësh ka kërkuar largimin nga detyra të Ndrecës si dhe ndjekjen e tij penalisht, por DAP vendosi rikthimin e tij në punë.

Ndërkohë që tashmë ëhstë vendosur përfundimisht 1që ndaj berecës të merren masa disiplinore.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author