Sjkarkimet tek LSI/ Reagon Vasili: Hakmarrje e Veliajt!

Aktualitet

Një ditë më parë, kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj shkarkoi nga detyra 3 zyrtarë të bashkisë nga radhët e LSI.

I ftuar në studion e lajmeve të “Neës 24” përballë gazetarit Bledian Koka, Vasili tha: “Shkarkime të tilla hakmarrëse të provincializmit të thellë i shohim sot, i kemi parë edhen në vitin 2013, kur u bashkuam me PS-në (kur atëherë ishte në krye Bashkisë Tiranë Lulzim Basha)”. Ky është kryetar i
kryeqytet dhe duhet të ketë një model tjetër, pasi këto provincializma duhet të dalin nga loja shumë shpejt”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *