Nga Enkelejda Veliu/ Një ‘kurvë’ më pak.

Aktualitet Shkrime

Me fund se kaq..? Nuk ka.
E urrej kete vend..
Ka kohe qe me eshte neveritur..por sot, ti vjehrri i kesaj gruaje..me llokocite stomakun.
Jam gati te te vjell gjithe helmin ne goje.
Jam gati te te shqyej me thonj.
Jam gati te te cjerr turinjte.
Jam gati, te vij te mbys.
Korbat, te shqefshin syte!

Nderi, mbeti ne duart e nje kamere..?!
E nderkohe qe filmonte…dora te shkonte gjetiu perposhte..
E cove nderin ne vend..me ne fund!

Po ti..?
Ti qe e nxore te gjoren…
Ti..qe nuk ke sy te shikosh..se jeta e te gjitheve ne, eshte mut.??
Ti qe nxjerr vec video lumemedhenjsh..
Po si, nuk pati nje grua apo nje nene aty…qe tju ndalonte..?!

Ti vetem ate video pe..?
Harron se paskesaj ajo grua do jetoje..
Nuk ke sy te shikosh sa motele..hotele..ka ne kete vend..?
Sa eskorta shoqerimi ..shkojne andej pertej..?

E pra..
Ne jemi mjeran..zorraxhinj njerez.
Kursejme buken, mishin, vezen, qumeshtin.
Por kurrsesi oferten per telefonin.
Sepse duhet te jemi te vigjilente..kush hyn e kush del..duhet te numerojme, te mbledhim dhe te zbresim dashnoret e gjithesecilit.
E pastaj nuk na del llogaria.

Na del gjithmone, nje kurve mangut…

Dhe ketu fillon mjerimi, kur fillojme te zgerlaqemi me te qeshur..

He..e pe ate kurven..?

Pertej kesaj..

Le te hedhe gurin e pare, ai qe nuk ka mekatuar, kurre..

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?