Dritan Shano/ O qen qytetar.

Aktualitet

O Qen-qytetarë,
O Qen-Këshilltarë,
Loja e Erionit me ujin – furnizimin dhe çmimin e ujit – ka vënë në rrezik shëndetin dhe jetën e fëmijëve dhe pensionistëve të Tiranës. Është një formë e drejpërdrejtë terrori dhe genocidi ndaj nesh, popullsisë që e paguan rregullisht ujin dhe që Erioni na quan Qen.
I lutem qenve Këshilltarë Bashkiakë të Partisë Demokratike ta kafshojnë ku të mundin kuçedrën Erion, që mos na thajë ujin nga çezmat dhe mos na grabisë lekët e djersës nga xhepi.
Kafshojeni! Derisa të na zhduket nga syte. Se për këtë punë ju kemi.
Hum hum!

Fotografia e Dritan Shano

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *