Përmbyten brigjet Italiane nga droga shqiptare

Aktualitet

Pakot me marijuanë kanë mbushur bregun e detit në plazhet e Montesilvano, Francavilla al Mare dhe Silvi. Sipas banorëve të zonës, të cilët janë befasuar këtë mëngjës kur janë përballur me këtë pamje.

Mediat italiane, shkruajnë se hipoteza më e mundshme është se droga ka ardhur nga Shqipëria, por po hetohet edhe nga vendet të tjera të Ballkanit.

Sasia e nxjerre ne breg i kalon 100 kg, nderkohe qe dyshohet se destinacion ishte Abruzzo. Dyshohet se vlera e droges i kalon 350 mijë euro.

Policia ka nisur hetimet se si perfunduan ketu pakot me droge, jane lene qellimisht, apo ndonje anije apo skaf ka humbur rrugen ngarkesen ne tentative per ta trafikuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?